Haber

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Malatya’da partililerle buluştu Açıklaması

MHP Genel Lider Yardımcısı Semih Yalçın, 2023 seçimlerine çok fazla mühlet kalmadığını belirterek, “Bu seçimler Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin istikbali ve istiklaliyle çok yakın alakalı.” dedi.

Yalçın, partisinin Vilayet Başkanlığını ziyaret ederek, partililerle bir ortaya geldi.

Burada konuşan Yalçın, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin 13 Kasım Pazar günü Elazığ’da miting yapacağını belirterek, mitinge hazırlık kapsamında kente geldiğini söyledi.

Bu güne kadar 6 vilayette açık hava toplantıları gerçekleştirdiklerini aktaran Yalçın, bu toplantılarda partilerinin ve Cumhur İttifakı’nın çalışmalarını anlattıklarını belirtti.

2023 seçimlerinin önemine dikkati çeken Yalçın, şöyle devam etti:

“2023 seçimlerine çok fazla bir süre kalmadı. Bu seçimler Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin istikbali ve istiklaliyle çok yakın alakalı. Başlangıçtan beri tesis ettiğimiz Cumhur İttifakı dediğimiz memleket yararına olan bu anlayışın ayakta durabilmesi, hayatiyetini devam ettirmesi gerekmektedir. Bunu başardığımız takdirde ülkenin geleceğiyle ilgili hiçbir vatandaşımızın tasası olmayacaktır. Bizce Cumhur İttifakı devam edecektir, kimsenin telaşı olmasın. Bizim zillet tabiriyle söz ettiğimiz, 6+1 diye numaralandırdığımız bir öbür ittifak bu ülkeye fayda sağlamaz. Bu ülkenin bölünmesi noktasında bir vasıtadır.”

Seçimlerle ilgili stratejilerinin net olduğunu, belirten Yalçın, şunları kaydetti:

“Birincisi aday olarak gösterdiğimiz Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı açık ara seçtirmek. İkincisi de TBMM’de Cumhur İttifakı partilerinin nitelikli çoğunluğu kazanması, elde etmesi. Bu maksada ulaşabilmek içinde her türlü çabayı gösterebileceğimize dava arkadaşlarım emin olsunlar.”

Ziyarette, MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu ve MHP Vilayet Lideri Mesut Samanlı hazır bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu