Haber

İsveç’teki Yüksek Enflasyon, Beyoncé’nin Yedi Yıl Sonra İlk Kez Turneye Çıkmasına Neden Oldu!

Kraliçe olarak bilinen Beyoncé, uzun süredir performans sergiliyordu. Geçtiğimiz günlerde Dubai’de VIP bir konser veren dünya yıldızı, yıllar sonra ilk kez dünya turnesine çıktı. Kraliçe Beyoncé’nin hayranları elbette onu yalnız bırakmadı. Birçok farklı ülkede performans sergilemeye başlayan Beyoncé, İsveç’te de yoğun talep varken enflasyonun nedeni oldu!

Beyoncé, uzun bir aradan sonra Dubai’deki ilk konserini VIP hayranlarına verdi.

Yaklaşık 4 yıldır hiçbir performans sergilemeyen Beyoncé, Dubai’deki konserinden yaklaşık 24 milyon dolar kazandı. Lüks bir otelin açılışında sadece VIP hayranlarına verdiği konser sadece 1 saat sürdü.

Verdiği mini konserle sahneleri özlediğini fark etmiş olmalı ki ardından ‘Rönesans’ adını verdiği dünya turuna başladı.

Şu sıralar dünya turnesinde olan Beyoncé, Londra ve İsveç gibi ülkelerde sahne aldı. Dünya turuna Almanya, Hollanda, Estonya ve Polonya gibi ülkelerle devam edecek.

Geçtiğimiz günlerde Londra’da verdiği konserin ardından tur grubu için sipariş ettiği yemekler onu fazlasıyla yormuştu.

Dünyaca ünlü bir müzisyenin turne ekibinde yer almak da elbette kolay bir iş değil! Beyoncé, Londra turnesinde personel için toplam 2.000 Sterlin, yani 500.000 Sterlin değerinde bir menü sipariş etti!

Beyoncé şimdilerde İsveç’te verdiği konserle gündemde. Ama bu kez kendi parasıyla değil, insanların harcadığı parayla!

Rönesans Dünya Turu kapsamında son kez İsveç’in Stockholm kentinde sahne alan sanatçı, ülkede enflasyonun artmasına neden oldu!

Mayıs ayında ülkede enflasyonun düşmesi beklenirken, Beyoncé’nin konseriyle beklenenden çok daha fazla yükseldi.

7 yıl sonra tek başına turneye çıkan Beyoncé’yi doğal olarak İzlanda, Portekiz ve İsviçre gibi komşu ülkelerden birçok hayran izlemeye geldi.

Şarkıcının performans sergilediği bölgede otel ve restoranlara olan talep de beklenmedik şekilde arttı.

“Beyoncé’yi enflasyonu yükseltmekle suçlamak istemiyorum ama dünya turu ve onu İsveç’te görmeye gelenlerin enflasyon üzerinde etkisi oldu.”

Danske Bank’tan Michael Grahn, İsveç’te enflasyondaki artışın nedenini yukarıdaki açıklamayla açıkladı.

Nisan ayında yüzde 10,5 olarak açıklanan faizin Mayıs ayında yüzde 9,4’e düşmesi bekleniyordu. Ancak beklentilerin üzerinde gerçekleşen enflasyon yüzde 9,7 olarak açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu