Haber

Yerel seçimlerde işbirliği yapacaklar mı? İYİ Parti’nin CHP’den ‘Büyükşehir’ talebi var

28 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir kez daha yenilgiye uğraması Millet İttifakı’nda ipleri iyice gerdi. Akşener’in itirazına rağmen Kılıçdaroğlu’nun aday olması ve seçimi kaybetmesi gündem yarattı; şimdi gözler 2024’te yapılacak yerel seçimlere çevrildi.

BÜYÜKŞEHİR DURUMU VAR

Millet İttifakı’nın akıbeti bilinmezken ve yerel seçimlerde işbirliği yapıp yapmayacağına dair bir açıklama yapılmazken; ÂLÂ Parti Küme Başkan Yardımcısı Erhan Usta, Halk TV’de değerlendirmelerde bulundu. Usta, yerel seçimlerde bazı büyükşehir belediyelerinin İYİ Parti’ye bırakılması temelinde CHP ile işbirliği yapılabileceğini söyledi.

“HER PARTİDEN ÖDEME BEKLENMEZ”

GÜZEL Parti’nin önceki seçimlerde büyükşehir belediyesi talebinde bulunmadığını belirten Usta, “Bu sadece mevcut siyasi ortamı değiştirmek için yapılan bir iş birliğiydi. Ama siyasi partiler bir araya gelince tek taraftan fedakarlık beklenemez. . Olmamalı.”

DİĞER ORTAKLARA KARŞI Cömert Davrandı

Öte yandan DEVA, Gelecek ve Saadet Partisi’ne CHP listelerinden milletvekili atama şansı veren Kılıçdaroğlu; Kulislerde UYGÜN Partisi’ne büyükşehir verilebileceği konuşuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu