Ekonomi

VanEck, Ethereum destekli sektörün 2030’a kadar 1 trilyon dolara ulaşacağını iddia ediyor

Investing.com – Varlık yönetim şirketi VanEck, Ethereum Katman-2 ağlarını detaylı şekilde incelediği raporunda sektörün 2030 yılına kadar 1 trilyon doları aşan bir değere sahip olacağı öngörüsünde bulundu.

  • Milyarder yatırımcılar neye yatırım yapıyor? Yanıtı InvestingPro’da! Şimdi INVTROZEL1A kodunu kullanın, %20’ye varan indirimle kayıt olun.
  • Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyuizleyebilirsiniz.
  • Sorularınız için destek birimimize buradanulaşın.

VanEck, 5 temel kritere göre 46 adet katman-2 ağını değerlendirdi. Bu ağlar arasında 18 milyar dolar kilitli toplam değere (TVL) sahip olan Arbitrum, piyasa lideri olarak lanse edilirken incelenen 46 ağda toplamda 36 milyar dolar TVL olduğu bildirildi. VanEck analistleri, ayrıca Ethereum’un uzun vadede tüm halka açık Blockchain ağları arasında pazar payını %60’a çıkaracağını iddia ediyor.

Katman-2 (L2) ağı nedir?

Katman-2 ağları, Ethereum Blockchain’i ana ağ olarak kullanarak Ethereum’daki işlemlerin daha hızlı ve ölçeklenebilir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Bu projeler, Ethereum ağının sağlıklı şekilde büyümesine katkı sağlarken aynı zamanda düşük işlem ücretleri sunar.

VanEck analistleri Busk ve Siegel, uzun vadeli bir projeksiyon sunarken piyasadaki çoğu L2 ağının düşüş eğiliminde olduğunu öne sürdü. Analistler, L2 ağları arasında rekabetin artmasını beklediğini yazdı ve orta vadede oyunu değiştirme potansiyeline sahip olan birçok güçlü projenin lanse edileceğini düşündüklerini belirtti.

Şu an katman-2 kripto varlıklarının toplam değeri, Coinmarketcap’e göre 28,7 milyar dolar gözüküyor. Sektörün en değerli varlıkları ise MATIC, MNT, IMX, ARB ve OP olarak sıralanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu