Ekonomi

Şeyma Bahşi Astellas Türkiye’nin Yeni Genel Müdürü Oldu

Astellas Singapur & Malezya Genel Müdürü olarak görevini 2020 yılından bu yana başarıyla sürdüren ve sağlık sektöründe 22 yılı aşkın deneyime sahip Şeyma Bahşi, Astellas Türkiye’nin yeni Genel Müdürü oldu.

Yenilikçi bilimi toplum için değere dönüştürme vizyonuyla sağlık alanında değişimin öncüsü olarak faaliyet gösteren, Astellas İlaç Türkiye Üst düzey bir atama yapıldı. Temmuz 2020’den bu yana Astellas’ta Singapur & Malezya Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Şeyma Bahşi 1 Eylül 2023 tarihi itibarıyla Astellas Türkiye Genel Müdürü olarak atandı. Bahşi, yeni görevinde Astellas Uluslararası Pazarlar Bölge Lideri’ne bağlı olarak Uluslararası Pazarlar Liderlik Ekibi’nin bir üyesi olarak görev yapacak.

 

Şeyma Bahşi kimdir?

Astellas Türkiye’ye 2016 yılında Satış Müdürü olarak katılan Şeyma Bahşi, Türkiye’deki görevi boyunca dört tedavi alanında satış gruplarına ve ticari mükemmellik gruplarına liderlik etti. 2020 yılında Astellas Singapur & Malezya Genel Müdürü olarak atanan Bahşi, stratejik girişimlerin başarıyla uygulanmasına ve organizasyonun büyümesine katkıda bulundu. Singapur&Malezya organizasyonu için kapsamlı bir ticari strateji ve yol haritası oluşturan Bahşi, iki ülkedeki yapının birleştirilmesine ve organizasyonun dönüşümüne öncülük etti. Tüm ticari faaliyetleri yöneterek gelir ve karlılıkta önemli bir artış sağladı.

Marmara Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölümü’nden lisans, Galatasaray Üniversitesi’nden MBA derecesine sahip olan Bahşi’nin, Astellas’a katılmadan önce Merck, Abdi İbrahim ve Eczacıbaşı İlaç’ta çeşitli ticari görevlerde edindiği 22 yılı aşkın sektör deneyimi bulunuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu