Haber

Sedat Peker’in evine silahlı saldırı olayına 11 yıl hapis

Sedat Peker’in Beykoz’daki evine 4 Eylül 2022’de düzenlenen silahlı saldırının ardından yakalanan Ömer Şengel hakkındaki dava sonuçlandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Ömer Şengel’in, Sedat Peker’in çalışanı Yılmaz Günay’ı öldürmek kastıyla 3 el ateş ettiği belirtilerek, Şengel’in “kasten öldürme” hatalarından cezalandırılması istendi. ” ve “ruhsatsız ateşli silah ve mermi satın almak”.

Şengel iddianamede hem şüpheli hem de müşteki olarak yer aldı. İddianamede, Ömer Şengel’in ardından kurşun sıkan konut işçileri Yaşar Sarıhan ve Ogün Şavkin’in “tasarlayarak silahla yaralamaya teşebbüs” suçundan cezalandırılmaları istendi.

Karar duruşması geçtiğimiz günlerde Peker’in çalışanlarına yönelik saldırı davasına bakan Anadolu 20. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre Ömer Şengel, “Bana yaşam hakkı verilmedi. Kimseyi öldürmek niyetiyle eve gitmedim. İstanbul’a kimseyi vurmaya gelmedim. Eşyalarım arabamdaydı. İstanbul’a geldiğimde İlay (iddiaya göre kız) ile karşılaştım “(Arkadaşı) hakkındaki gerçeği öğrendim. Yılmaz isimli kişiyle konuşmak istedim. Oradaki Türkmen arkadaşım beni rahatsız edince suç işledim. Pişmanım” dedi.

Kararını açıklayan mahkeme, sanık Ömer Şengel’e “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 10 yıl, “ruhsatsız ateşli silah ve mermi satın almak” suçundan da 1 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme, Peker’in çalışanları Yaşar Sarıhan ve Ogün Şavkin’i “kasten silahla kolay yaralamaya teşebbüs” suçundan 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Ayrıca Sarıhan’a “ruhsatsız ateşli silah ve mermi satın almak” suçundan da 10 ay hapis cezası verildi. HABER MERKEZİ)

haber-yahyali.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu