Haber

Sancaktepe’de Muharrem Aşure Bereketi

Sancaktepe’de Muharrem Aşure Bereketi

İSTANBUL – Sancaktepe Belediyesi Muharrem ayı nedeniyle 10 bin kişiye aşure dağıttı. Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü kazanı devralarak vatandaşlara aşure dağıttı.

İlk olarak Samandıra Meydanı’nda başlayan aşure dağıtımına Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ay-yıldızlı Türk bayrağıyla süslenen aşure kazanının başında bulunan Önder Şeyma Döğücü, Sancaktepe’de vatandaşlara aşure dağıttı.

Samandıra Meydanı’nın ardından Yenidoğan Meydanı, Sarıgazi Demokrasi Caddesi ve Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde gerçekleştirilen aşure dağıtım etkinliğinde toplam 10 bin kişiye aşure dağıtıldı. Öte yandan etkinliğe katılan vatandaşlar, Başkan Döğücü ile hatıra fotoğrafı çektirerek sohbet etti.

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, “Bugün mübarek günlerin farkına vardık. Muharrem ayının 12’nci günündeyiz ve aşurelerimizi dağıtmaya başladık. Her yıl olduğu gibi bu yıl da dört meydanımızda aşurelerimizi kendimiz hazırlayıp pişirdik ve Sancaktepeli kardeşlerimizle paylaşıyoruz.”

“Belediyemiz canla başla çalışıyor”

Etkinliğe katılan Zekiye Oğuz, “Şeyma Hanım’a teşekkürler. Geçen sene kızım ilk ayakkabısını Şeyma Döğücü’ye alacak kadar şanslıydı. Kızım fotoğraf çektirmek istedi, bekliyoruz. Belediyemiz çok çalışıyor, çok güzel şeyler yapıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu