Haber

Milli hokeyciler Amasya kampını tamamladı

A Milli Bayan Hokey Grubu, 7-10 Aralık tarihlerinde Almanya’nın Hamburg kentinde düzenlenecek Salon Hokeyi Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında düzenlediği Amasya kampının dördüncü etabını tamamladı.

Milli Takım Teknik Direktörü Yasin Yükseler, basına yaptığı açıklamada kampın oldukça verimli geçtiğini söyledi.

Amasya Spor Avrupa Birliği salonunda Avrupa Şampiyonası’na hazırlandıklarını ve kentte 4 kamp düzenlediklerini belirten Yükseler, “Hamburg öncesi Amasya’daki son kampımızın hazırlıklarını da tamamladık. Sürece baktığımızda ise , çok planlı bir süreç geçirdik.” söz konusu.

Milli takımın fizyolojik değerlerinin ve teknik becerilerinin en yüksek potansiyele ulaştığını ifade eden Yükseler, “Bunu sahaya yansıtırsak Almanya’da daha iyi olur diye düşünüyorum. Umarım takımım bu emeklerinin karşılığını 2019’da verir. Almanya ve Türkiye’ye başarılı bir şekilde döneceğiz. Doğal öncelikli hedefimiz dünya. “Elemeleri geçersek, yani ilk dörde kalırsak dünya kupasına katılmaya hak kazanırız. Bu Türk hokey tarihinin en değerli başarısı olacak. Bundan sonra da bu çalışmanın karşılığı olan madalya ve kupa ile ülkemize dönmemizi sağlayacağız. Grubuma güveniyorum.” değerlendirmesini yaptı.

Milli takım kaptanı Perihan Çınar, “Çok keyifli bir dönem geçirdik. Keyifli bir kamp dönemi geçirdik. Artık Almanya gezimiz başladı. Güçlü bir süreç bizi bekliyor. Orada çok zorlu rakiplerimiz olacak. Amacımız İlk dörde kalırız. Umarım her şey istediğimiz gibi olur. İlk dörde gireceğiz.” Ve Dünya Kupası bileti de elimizde olacak.” dedi.

Milliler, 7-10 Aralık tarihlerinde Almanya’nın Hamburg kentinde yapılacak Salon Hokeyi Avrupa Şampiyonası’na katılmak için bu ülkeye gitti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu