Yaşam

Kuruluş Osman 127.Bölüm izle Kuruluş Osman Son Bölüm Tek Parça Full İzle

ATV’nin Bozdağ Film imzalı tarihi kurgu dizisi Kuruluş Osman dün akşam 127. bölümüyle ekrana geldi. Mehmet Bozdağ’ın yazdığı ve tarih severler tarafından büyük bir merakla izlenen Kuruluş Osman dizisinde Osman Bey’in neler yaşadığı araştırılıyor. Kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler için; Kuruluş Osman son bölüm tek parça izleme ekranı…

Kuruluş Osman son bölümde; Tekfur Valens, Osman Bey’in karşısına çıkmak için büyük bir ordu toplamaya başladı.

Aksakallar ile konu hakkında bir konuşma yapan Osman Bey, Tekfur Valens’in yarattığı oyunu değerlendirmeye başlar. Avlanma zamanı. Oğullarını ve Alplerini toplayarak bu oyuna karşı harekete geçecektir.

Koyunhisar’ı almak isteyen Osman Bey, Tekfur’un üzerine saldığı orduyu umursamaz.

Bu sırada İsimhan Sultan ve Sultan Alaeddin kaçtıkları yerde boş durmazlar. İntikam almak için yeni planlarını kurmaya başladılar. Bengi’den intikam almak isteyen İsimhan’ın amacı Alçiçek’tir. Bir fedakarlık yapacak. Alçiçek ise bir anda kendini pusuya düşmüş halde bulur.

İsimhan Sultan’ı yakalamak isteyen kadınlar bir merkeze gelir ve yeni bir oyun yazar. Onu yakalamaya çalışırken yapacakları farklı şeyleri ateşleyecektir. İsimhan, Alçiçek’in öldüğünü söyleyerek herkesin kafasını karıştırır.

Esrigün Hatun’un gelişi Yenişehir’de bomba etkisi yaratır. Uçlar’daki yüzen sancakları toplamaya yemin etmiştir. Malhun Hatun ile İsimhan Sultan arasındaki gerilim farklı bir savaşın kapılarını aralayacaktır.

Tekfur Valens’in karşısına çıkan Osman Bey ve oğulları beklenmedik bir tuzağa düşerler. Koyunhisar’dan önce kurtulmaları, sonra almaları gerekir.

Kuruluş Osman Önceki Bölümde Neler Oldu?

Bursa Tekfuru Valens gözünü karaladı, bütün Türkleri yeryüzünden silecek. Birçok Türkmen boyuna baskın yapar. Kargın takıntısı üzerine baskına bizzat gider. Her yer yangın yeri, Alçiçek ve obalılar çadırlara kapatılmış durumda. Nasıl kurtulacaklar? Tekfur Valens’e karşı tek başına çalışan Aktemur, ağır bir kılıç darbesi alır. Kargın aşiretinin ve Aktemur’un akıbeti ne olacaktır?

Kargın kabilesine yapılan baskını haber alan Malhun Hatun, hemen yardıma koşacaktır. Malhun Hatun ve alpler, Kargın aşiretine yetişebilecek midir?

Osman Bey ve Sultan Mesud, İsimhan Sultan tarafından esir alınarak zindana atılır. Ama Osman Bey yenilgiyi kabul etmeyecek, nasıl bir oyun düşünüyor? İdam edilirken bile ümidini kesmeyen Osman Bey idamdan nasıl kurtulacak?

Osman Bey, oynanan tüm oyunlara rağmen fetih amacını sürdürür. Köprühisar’ı Türk yurdu yapacak. Osman Bey, Köprühisar’ı fethetmek için nasıl bir yol izleyecektir?

Gazan Han’ın komutanı Esrigün ve evlatlık kızı Konya’ya geldi. Bala Hatun tarafından karşılanan Esrigün’ün Osman Bey ile ilişkisi nasıldır?

Kuruluş Osman 127. Kısım Tek Modül İzleme Ekranı

KURULUŞ OSMAN SON BÖLÜM BİR MODÜL TAM İZLE

babaeskihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu