Haber

Japonya Milli Takımı Türkiye’ye karşı daha fazla gol atabileceklerini söyledi

Belçika’da oynanan hazırlık maçında Japonya, Milli Takım’ı 4-2 mağlup etti. Maçın ardından açıklama yapan Japon teknik direktör Hajime Moriyasu, Türkiye’ye karşı daha fazla gol atabileceklerini söyledi.

“GURURLUYUM VE MEMNUNUM”

Moriyasu yaptığı açıklamada, “Bugünkü galibiyet bizim için çok değerliydi, sonuçtan çok mutluyum. 10 farklı oyuncuyla oynamak Almanya maçına göre kolay olmadı ama sonuçtan gururlu ve mutluyum. Bizi burada yalnız bırakmadılar. Transferde çok fırsat bulduk. 4’ten fazla gol attık sanırım.” “Daha iyi goller atabilirdik. Türkiye’nin savunmadaki bazı hatalarından daha iyi yararlanabilirdik. Eğer yararlansaydık maçın skoru farklı olabilirdi. Son bölümde geçiş anlamında daha iyi olabilirdik. Türkiye’nin baskısıyla geri çekildik, oyunu daha bitirici oynasaydık skor daha farklı olabilirdi.” söz konusu.

“HÜCUM OLARAK ÇOK ÇALIŞTIK”

Almanya’nın ardından Türkiye karşısında aldıkları 4 gollü galibiyetle ilgili konuşan Moriyasu, “İki güzel maç oynadık. Oyuncular teknik ve taktik olarak onlara öğrettiğim her şeyi sahaya koydular. Yeni oyuncular oynamalarına rağmen sahaya hakim oldular. Almanya maçında verdiğim taktiğin aynısını bu maçta da uyguladım, doğru antrenman yaptık, yaptık ve karşılığını aldık, defans ve hücum geçişlerinde oyuncular bana tam olarak istediğimi verdiler, Dünya Kupası’ndan bu yana aramıza yeni oyuncular katıldı. Yeni oyuncular çok iyi adapte oldular. Oyuncularımıza hata yapma özgürlüğü verdik, böylece kendilerini daha uygun hissettiler. Hücumda çok çalıştığımızı söyleyebilirim. “Bu konuda mütevazi olamam.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu