Haber

Esnaf Kira ve Malzeme Fiyatlarının Artmasından Şikayetçi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan Tezcan’ın ziyaret ettiği sanayi sitesinde kaporta boyacısı olarak çalışan esnaf, kiralar ve kullandıkları malzemelerdeki fiyat artışlarından şikayetçi oldu. Geçen yıl lira olan şimdi 8 bin lira. Esnaf, “Fiyat listesi yapıyorum müşteriye nasıl söylesem utanırım. Yüzde 300 zam var, bizi yönetenlere sorsanız yüzde 60 zam var diye bizi kandırmaya çalışıyorlar” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi ve CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora, Aydın’ın 3. Sanayi Bölgesi’nde Mersin’deki esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

Tezcan’ın dinlediği kaportacı esnafı, bir yılda kullandıkları ekipmanların fiyatlarının arttığına dikkat çekti. Bir yıl önce 130 lira olan boya kutusunun bugün bin 200 liraya, macunun 100 liradan 280 liraya, zımpara kağıdının 2 liradan 12 liraya yükseldiğini belirten esnaf, bin lira olan dükkan kirasının bu olduğunu söyledi. Geçen yıl lira olan şimdi 8 bin lira. Esnaf, “Fiyat listesi yapıyorum müşteriye nasıl söylesem utanırım. Yüzde 300 zam var, bizi yönetenlere sorsanız yüzde 60 zam var diye bizi kandırmaya çalışıyorlar” dedi.

Esnafa yaptığı ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Tezcan, şunları söyledi:

“Kaportacı, boyacı, döşemeci, marangoz olarak kime giderseniz gidin tüm ekipmanların fiyatları beş kat, altı kat, on kat arttı ama esnafın müşteriden talep ettiği fiyatlar bu kadar yükselemez çünkü. Esnaf, ‘O ​​kadar isteyemeyiz, istesek sıkıntımız var’ diyor.” Esnaf, özellikle bu maliyetler karşısında geçim sıkıntısı çekiyor. 14 Mayıs’tan sonra bu sorunları çözmek için iktidara geleceğiz. Daha önceki ziyaretlerimizde olduğu gibi sokaktaki vatandaşlar ve esnaf değişiklik istiyor. Türkiye’nin değişime hazır olduğunu görüyoruz. Burası Türkiye.” Dünyanın geleceği için umut verici ve sevindirici bir gelişme.”

Kaynak: ANKA / Ekonomi

incirliovaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu