Haber

DP Genel Başkanı Uysal’dan yerel seçimlerde İmamoğlu ve Yavaş’a destek kararı

31 Mart yerel seçimlerine ilişkin kararlarını açıklayan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Ankara ve İstanbul’dan aday çıkarmayacaklarını, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş’a destek vereceklerini söyledi.

DEMOKRAT PARTİ İLGİLİ KARARINI AÇIKLADI

Mayıs seçimlerinin ardından Millet İttifakı’nın dağılmasıyla birlikte İstanbul’daki muhalefet partilerinin neredeyse tamamı aday gösterdi. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in çabalarına rağmen; İYİ Parti, DEM Partisi ve Saadet Grubu adaylarını açıkladı. Bu dönemde kararını açıklamayan Demokrat Parti’den de açıklama geldi.

İSTANBUL VE ANKARA’DA ADAY ÇIKARMAYACAKLAR

NOW TV’de İlker Karagöz’ün Çlar Saat programına katılan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Ankara ve İstanbul’da aday çıkarmayacaklarını söyledi.

MANSUR YAVAŞ VE EKREM İMAMOĞLU’NA DESTEK MESAJLARI

Uysal, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla destek açıklamalarını yineledi. Gültekin Uysal, “Sayın Başkan Mansur, 5 yıl önce Ankara’nın Moğol İstilası’ndan bu yana uğradığı en büyük talanlara son vererek Ankara’nın üzerindeki kara örtüyü kaldırmayı başardınız; daha nice güzel hizmetlere imza atacağınızdan eminiz” dedi. Başkentimizin Şehri olarak!” dedi.

İstanbul için ise Uysal, “Bu 5 yıla baktığımızda Demokrat Parti olarak İstanbul halkı için en doğru şeyin bu kritik seçim sürecinde Sayın Ekrem İmamoğlu ile birlikte çalışmak olduğu kanaatine vardık” dedi. Sayın liderimizle güzelliklerle ikinci döneminde de yine birlikte ve aynı uyum içerisinde çalışacağımıza olan inancımız tamdır.” “Birlikte daha büyük başarılara imza atmak ümidiyle, Önderimiz Ekrem’in sonuna kadar arkasındayız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu