Haber

Çin Dışişleri Bakan Yardımcısı Ding’den Türkiye’nin Pekin Büyükelçiliğine taziye ziyareti

Çin Dışişleri Bakan Yardımcısı Ding Li, Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen depremler nedeniyle Pekin’deki Türkiye Büyükelçiliği’ni ziyaret ederek taziyelerini iletti.

Türkiye’nin Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen ile görüşen Bakan Yardımcısı Dıng, depremde hayatını kaybedenler için başsağlığı, aile ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Çin’in Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nden gönderilen arama kurtarma gruplarının da Türkiye’ye ulaştığına dikkati çeken Ding, “Çin’den onların da katılımıyla gönderilen arama kurtarma gruplarının vakit kaybetmeden daha fazla Türk vatandaşını kurtarmasını temenni ediyoruz.” söz konusu.

Dıng, Akdeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde 10 ili etkileyen ve “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremler nedeniyle Büyükelçilikte açılan taziye defterinde şunları kaydetti:

“Türkiye’de meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenlere başsağlığı, ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. İnanıyoruz ki Türk milleti en kısa sürede afeti atlatacak ve vatanını yeniden inşa edecektir. “

haber-sarigol.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu