Haber

İmamoğlu’ndan Kavuncu’ya ilişkin açıklama: ‘Kendi hür iradesiyle yola çıkan her aday değerlidir’

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bakırköy’deki KİPTAŞ Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreninde konuştu.

İmamoğlu, UYGÜN Partisinin Bura Kavuncu’yu İBB adayı göstermesine ilişkin şu ifadeleri kullandı:

‘KENDİ ÖZGÜR İRADESİNLE ORTAYA ÇIKAN HER ADAY DEĞERLİDİR’

2019 yılında Millet İttifakı olarak çıktığımız yolculuğa rağmen o dönemdeki ilk açıklamamda ‘İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz’ diyerek tüm İstanbulluları bu sürece dahil ettiğim için bugün yine aynı yerdeyim. İttifak ve İstanbul İttifakından oy istiyoruz’ dedi. Bu yolculuğun güçlenerek devam ettiğini düşünüyorum. Elbette siyasi partiler aday gösterecek, kararlar alacak ve adaylar yola çıkacak. Elbette vatandaşlarımız bunun tutkudan ya da başka duygulardan kaynaklandığını düşünmüyor. Başka tavizler olsa da olmasa da vatandaşlarımızın böyle düşünmeyeceğini düşünüyorum. Kendi özgür iradesiyle yola çıkan her aday pahalıdır. “Yolumuza devam ediyoruz” dedi.

İmamoğlu, Buğra Kavuncu ile görüşüp görüşmediği sorusuna şu cevabı verdi:

“Adaylık açıklandıktan sonra değil, tüm adaylar olgunlaştıktan sonra hepsini arayıp tek tek tebrik edeceğim.”

’65 KİLOMETRELİK METRO HATTINI MART AYINDA TAMAMLAYACAĞIZ’

İmamoğlu, Murat Kurum’un “Sadece 8 kilometre metro yaptılar” açıklamasına ilişkin ise şunları söyledi:

“Bu sayede 65 kilometrelik metro hattımızı mart ayında tamamlamış olacağız. Siyasetle uğraşanların matematiği bile unutarak ne kadar unutkan olduklarını ‘Kanal İstanbul’ sorusuna verdikleri cevaptan görebilirsiniz. Bunlar bir takım oy ve seçimler öncesinde zarar verecek, düne kadar tutkuyla savundukları her şeyi bir anda unutan insanlardır. Seçim sırasında faydası olursa her yola başvurabilecek arkadaşlarımızın olduğunu biliyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu