Haber

Ağaç A.Ş. çalışanları İBB önünde eylemde

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı Ağaç A.Ş’de görev yapan DİSK’e bağlı Birleşik Tarım ve Ormancılık Sendikası üyeleri, durumlarının düzeltilmesi talebiyle İBB Saraçhane binası önüne geldi.

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, Boğaziçi A.Ş. DİSK üyesi Genel-İş sendikası arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi’ndeki hakların tüm İBB personeli için temel standart olacağını söyledi. Ancak Wood Inc. personeli bu hakların kapsamı dışındadır.

Taleplerinin karşılanmadığını belirten Ağa A.Ş personeli görüşme taleplerine olumlu yanıt alamadı. “Yeter artık ayrımcılık diyoruz” diyen Ağaç A.Ş. asgari standart olarak belirtilen Boğaziçi A.Ş. çalışanları. Sabahın erken saatlerinde İstanbul’un farklı semtlerinden kontratından yararlanmak için Saraçhane’ye geldi.

İşçiler, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin en ağır işini yaparken en düşük ücreti almak, açlık sınırının bile altında olan 11 bin 402 lira asgari ücretle esaret altında ölmek yeter” dedi.

İşçiler, taleplerini içeren bir taslağı günler önce İBB yönetimine sunmuştu. Taslak, maaşların 20 bin liraya ayarlanmasını, haftalık çalışma saatlerinin 40 saate indirilmesini, sosyal hakların güzelleştirilmesini, sendika üyeleri üzerindeki baskının önlenmesini ve çalışma koşullarının iyileştirilmesini içeriyordu.

Ağaç A.Ş. çalışanları, talepleri karşılanana kadar burada olacaklarını açıkladı.

sariyahsi-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu