Haber

Türkiye ile İngiltere arasında göç alanında işbirliği: ‘Mükemmeliyet Merkezi’ kuruluyor

Göçmen kaçakçılarının Türkiye-Sırbistan-Fransa-İngiltere üzerinden yeni bir rota oluşturmasının ardından TÜRKİYE, başta İngiltere olmak üzere birçok ülke ile işbirliğini güçlendiriyor. Bu kapsamda İngiltere, Türkiye Cumhuriyeti Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulacak ‘Mükemmeliyet Merkezi’ne destek verecek.

Türkiye, göçmen kaçakçılığı ve sistematik olmayan göçle mücadele kapsamında başta İngiltere olmak üzere birçok ülke ile işbirliğini hızla genişletiyor. Edinilen bilgiye göre, son dönemde göçmen kaçakçıları Türkiye-Sırbistan-Fransa-İngiltere üzerinden yeni bir rota oluşturdu. Bu yola çıkanların Türkiye’ye iftira atarak sığınma talep ettikleri ve birçoğunun terör örgütleriyle bağlantılı olduğu belirlendi. Bu durumun önüne geçebilmek için Türkiye ile İngiltere arasında istihbarat paylaşımı da dahil olmak üzere birçok konuda iş birliği yapılacak.

DÜZENSİZ GÖÇLE MÜCADELE ETMEK İÇİN ‘MÜKEMMELLİK MERKEZİ’ KURULDU’

Bu kapsamda İngiltere, Türkiye Cumhuriyeti Polis Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulacak ‘Mükemmeliyet Merkezi’ne takviye yapacak. Bu proje ile İngiltere’den üçüncü ülke vatandaşlarının Türkiye’ye kabulü mümkün olmayacaktır. Bu bağlamda Birleşik Krallık, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın G-20 kapsamında göç ve yerinden edilmiş kişilerle ilgili bir çalışma yapılması önerisine destek verecek. Ayrıca konu G7 platformunda da gündeme taşınacak.

habergolova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu