Haber

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Milli Savunma Bakanlığından İftira İddialarına Yanıt

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Mehmetçik’in tüm faaliyetlerinin uluslararası hukuka uygun, dünyanın gözü önünde ve şeffaf bir şekilde yürütüldüğünü belirterek, “Buna rağmen tepki gösteremeyenler, Terör örgütlerinin insanlık dışı saldırıları, terör örgütünün farklı konulardaki alçak yalanlarını benimseyerek kahraman ordumuza iftira atmaya çalışmaktadır.” İfadesini kullandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik bazı iddialara ilişkin Milli Savunma Bakanlığı’ndan açıklama yapıldı.

Açıklamada, asil milletin kalbinden çıkan kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin, ülkenin huzur ve güvenliğine, huzur ve güvenliğine katkı sağlamak amacıyla tüm terör örgütlerine karşı büyük bir özveri ve fedakarlıkla mücadele ettiği vurgulandı. Bölgenin, dünyanın ve tüm insanlığın istikrarının sağlandığı kaydedilerek şu ifadelere yer verildi:

“Mehmetçik’in tüm faaliyetleri uluslararası hukuka uygun, tüm dünyanın gözü önünde ve şeffaf bir şekilde yürütülüyor. Öte yandan terör örgütlerinin insanlık dışı saldırılarına tepki gösteremeyenler de çabalıyor. Terör örgütünün alçakça yalanlarını çeşitli konularda benimseyerek kahraman ordumuza iftira atmak.Bu iftiraları yayan ve buna vesile olanlar en hafif tabirle gaflet ve dalalet içindedirler.

“Tüm bu yanılsamalara ve kara propaganda çabalarına rağmen Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, terör örgütleriyle mücadelesini dün olduğu gibi bugün de olduğu gibi uluslararası hukuk ve milli, manevi ve insani değerlerimiz çerçevesinde kararlılıkla ve kararlılıkla sürdürüyor ve sürdürecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu