Haber

Saadet Partili Milletvekili: Asgari Ücret Yetmiyor, Devlet Hayal Satıyor

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan ise 17 bin liralık asgari fiyatın yetersiz olduğunu belirterek, “İktidar hayal satmaktan keyif alıyor. Bugün ‘Uzaya insan göndereceğiz’ gibi reklamlarla insanların duyguları sömürülüyor. Yapıyorsunuz. Uzaya adam göndermeye gerek yok, yere inip insanların durumuna bakın.” ” söz konusu.

Çalışkan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminin üzerinden yaklaşık bir yıl geçmesine rağmen deprem bölgesindeki sorunların devam ettiğini söyledi.

Deprem bölgesinde altyapı sorunlarının devam ettiğini, bazı yerlerde salgın hastalıkların yaşandığını belirten Çalışkan, “Deprem bölgesinde hayat konteyner kentlerde devam ediyor. Tabii ki depremden sonraki ilk haftalarda konteynerler soruna çözüm oldu. ancak hükümetin konteynerleri kalıcı şehirler olarak düşünmeye başladığını görüyoruz.” dedi.

Asgari fiyat artışına da değinen Çalışkan, 17 bin liranın yetersiz olduğunu savunarak, “Kiraların, ulaşım masraflarının, ev ihtiyaçlarının, çarşıların bu kadar pahalı olduğu bir yerde 17 bin liranın bile ne kadar vahim olduğu ortada. Ama hükümet” dedi. hayallerini satmaktan hoşlanıyor. Bugün de.” “‘Uzaya insan göndereceğiz’ gibi reklamlarla insanların duyguları sömürülüyor. İnsanları uzaya göndermenize, yere inip insanların durumuna bakmanıza gerek yok.” söz konusu.

Çalışkan, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının üzerinden 100 gün geçtiğini anımsatarak, hükümetin Filistin sorununda samimiyetini göstermesi için savaş bitene kadar İsrail’le ilişkileri askıya alması gerektiğini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu