Haber

Putin’den son dakika Gazze açıklaması! Önemli ABD başlangıcı

Putin, Rusya Federasyonu’na bağlı Dağıstan Özerk Cumhuriyeti’ndeki havaalanında İsrail’den gelen bir uçak nedeniyle protestocularla güvenlik güçleri arasında çıkan kavgaya ilişkin düzenlenen toplantıda konuştu.

Ortadoğu’daki gelişmelerin Rusya’ya karşı kullanıldığını savunan Putin, şunları söyledi: “Bu amaçla yalan, provokasyon, karmaşık, saldırgan psikolojik ve bilgi unsurlarını kullanıyorlar.”İfadesini kullandı.

Vladimir Putin, Ortadoğu’daki yeni krizin İsrail’e saldırıyla başladığını vurguladı ve şöyle devam etti:

“Maalesef suçluları ve teröristleri cezalandırmak yerine kolektif sorumluluk ilkesinin intikam almak için kullanıldığını da görüyoruz. Gazze Şeridi’nde yüzbinlerce masum insanın ayrım gözetmeksizin öldürüldüğü korkunç olayların hiçbir gerekçesi olamaz. Bombardımandan kaçacak ya da saklanacak hiçbir yerleri yok.”

Filistin’de yaşanan sivil kayıplarından duyduğu üzüntüyü dile getiren Putin, şunları söyledi: “Kanlı çocuklara, ölen çocuklara, kadınların ve yaşlıların nasıl acı çektiğine, sağlık çalışanlarının nasıl öldüğüne baktığınızda elbette yumruklarınızı sıkıyorsunuz, gözleriniz doluyor. Bunu başka türlü ifade etmenin yolu yok.”Sözlerini söyledi.

DAGESTAN AÇIKLAMASI

Putin konuşmasında Dağıstan’ın Mahaçkale Havalimanı’nda yaşanan olaylara değindi. “Dün gece Mahaçkale’de yaşananlar, sosyal medya da dahil olmak üzere, özellikle Ukrayna topraklarından gelen Batılı ajanların elinden çıktı.”söz konusu.

Putin, Dağıstan’da yaşayan Tatlara (Dağ Yahudileri) saldırarak Filistin’e yardım edilemeyeceğini belirtti. “Filistin’e yardım etmenin tek yolu bu trajedinin arkasında olanlarla mücadele etmektir. Biz Rusya olarak özel bir askeri operasyon çerçevesinde onlarla mücadele ediyoruz. Hem kendimiz için hem de gerçek özgürlük isteyenler için mücadele ediyoruz.” yorumunu yaptı.

PUTİN’DEN ABD İDDİASI

Putin duygusal davranışların yapılmaması gerektiğinin altını çizerek şunları söyledi:

“Ortadoğu ve dünyanın diğer bölgelerindeki halkların yaşadığı trajedilerin arkasında gerçekte kimin olduğunu, bu ölümcül kaosu kimin organize ettiğini, bundan kimin çıkar sağladığını anlamamız gerekiyor. ABD’nin mevcut yönetici seçkinleri ve onların uyduları bunların en büyüğüdür. Küresel istikrarsızlıktan yararlananlar. Kanlı kârlarını bundan elde ediyorlar.”

Vladimir Putin, ABD’nin küresel bir güç olarak zayıfladığını ve bu nedenle Rusya dahil diğer rakiplerinde kaos yoluyla istikrarsızlık yaratmaya çalıştığını vurguladı.

haber-tortum.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu