Ekonomi

Pazar ve mahalle pazarlarında denetim

Canik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede bulunan mahalle pazarı ve pazar yerinde denetimini sürdürüyor.

Canik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halkın sağlıklı ve inançlı bir ortamda gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilmesi için ilçedeki tüm market ve semt pazarlarında reyon ve kasiyer fiyatlandırması, hijyen, son kullanma tarihi ve kilo kontrollerini yoğun bir şekilde uyguluyor.

Vatandaşların sağlıklı ve güvenilir ortamlarda alışveriş yapabilmeleri için ilçede faaliyet gösteren tüm yerel ve zincir marketler ile mahalle pazarlarında ekipler denetimlerini titizlikle sürdürüyor. Mahalle halkının mağduriyet yaşamaması için marketlerdeki tüm reyonları ve mahalle pazarlarında kurulan tüm tezgâhları tek tek denetleyen zabıta ekipleri, reyon ve kasiyer fiyatlandırmasını, hijyen, son kullanma tarihi ve kilo kontrolü.

İlçedeki tüm işyerlerinde ve semt pazarlarında kullanılan ölçü ve tartı aletlerinin Emniyet Müdürlüğü, Ölçü ve Ayar Büro Amirliği tarafından denetlenmesi sürüyor. Kontrollerde beyanname vermeyen, periyodik muayene ve muayenelerden geçmeyen, damgasız ölçü ve tartı aletleri kullanan esnaf uyarıldı. – SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu