Haber

Murat Kurum ve Özgür Çelik arasında ‘iftira broşürleri’ polemiği

İstanbul’un Maltepe ilçesinde AK Parti’nin seçim broşürünü dağıtan bir şahsın darbedildiği iddialarını Cumhur İttifakı’nın AK Partili İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum dillendirmişti.

Kurum, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullanmıştı: “Teşkilatımızın emektarlarından Ramazan amcamıza geçmiş olsun. Kendilerinden başka kimseye tahammülü olmayan bu zihniyeti kınıyorum. Provokasyonlara gelmeyeceğiz. Kendi yolumuzda yürüyeceğiz. Kazanacağız, İstanbul kazanacak!”

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik parti logosu olmayan iftira içerikli broşürlerin kuşlama yöntemiyle sokaklara atıldığını belirten Çelik, bunun suç olduğunu vurguladı.

Özel, X hesabından şu mesajı paylaştı:

“İşiniz gücünüz yalan, iftira karalama. Şimdi de suçtan mağduriyet yaratarak siyasi rant peşindesiniz! Mesele şudur; üzerinde parti logosu olmayan yalan ve iftira içerikli broşürler korsan bir şekilde kuşlama yöntemiyle sokaklara atılıyor. Hangi partiye ait olduğu belirtilmeyen, provakatif amaçlara hizmet edebilecek, halkı kin ve nefrete kışkırtan bir eylemdir. Bu eylem TCK’ya göre suçtur.

Suçüstü yakalanan kişi şu an serbest, suçu engellemeye çalışan kişiler sizin talimatınızla göz altında. Avukatlarımız sürecin takipçisi! İftira, yalan, montaj, kumpas alışkanlıklarınızdan artık vazgeçin!”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu