Haber

Mansur Yavaş, depremden etkilenen vatandaşları ve Ankara’da yaşayan öğrencileri yerel seçimlere katılmaya davet etti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, depremden etkilenen vatandaşları ve Ankara’da yaşayan öğrencileri demokratik haklarını kullanmaya ve yerel yönetim seçimlerine katılmaya davet etti. Yavaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, “Kent yönetiminde birlikte söz sahibi olalım” diyerek hukuki açıdan yapılması gerekenleri anlattı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara’da yaşayan depremzede vatandaşları ve farklı illerden Ankara’ya gelen öğrencileri demokratik haklarını kullanmaya ve yerel yönetim seçimlerine katılmaya davet etti.

Mansur Yavaş, Başkent’te seçmenlerin aktif katılımını teşvik etmek ve toplumun her kesiminin bakış açısını yerel yönetimlere dahil etmek amacıyla, yaklaşan yerel seçimler öncesinde oy kullanmak için gerekli hukuki süreci sosyal medya hesaplarından paylaştı.

MANSUR YAVAŞ: “ŞEHİR YÖNETİMİNDE BİRLİKTE SÖZ SAHİBİ OLALIM”

Yerel seçimlerle ilgili önemli bir davette bulunan ve “Kent yönetiminde birlikte söz sahibi olalım” diyen Yavaş, “Ankara’da yaşayan vatandaşlarımıza, depremden etkilenen vatandaşlarımıza ve değerli öğrencilerimize bir mesajım var. Öğrenci iseniz yurt müdürlüğü ve okulunuzdan alacağınız belge ile Ankara’da yaşayan veya depremzede vatandaşlarımızın kayıtlarını yaptırabilirsiniz. “Eğer öğrenciyseniz ilçe nüfus müdürlüklerine kayıtlı fatura ile başvuruda bulunabilirsiniz. Adınız ve ardından nüfus müdürlüğünden alacağınız belge ile ilçe seçim kurullarına başvurarak ilimize oy verebilirsiniz. Kent yönetiminde birlikte söz sahibi olalım. Unutmayın siz bizim için her zaman değerlisiniz. Son gün 17 Ocak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu