Yaşam

Limak Filarmoni Orkestrası Yeni Yıl Konserleri

Limak Filarmoni Orkestrası Klasik Yılbaşı Konserleri için geri sayım başladı

Klasikleşen “3Tenor” Konserlerini bir üst seviyeye taşıyacak dünyaca ünlü isimler;

Türk tenor Murat Karahan, Kosovalı Rame Lahaj ve Arjantinli Marcelo Álvarez ilk kez bire bir sahnede ortada!

Limak Vakfı tarafından 2017 yılında kurulan Limak Filarmoni Orkestrası, yeni yıl klasik müzik konserlerinde dünyaca ünlü üç tenoru bir kez daha sahnede ağırlıyor; Çoksesli müzik, Murat Karahan, Rame Lahaj ve Marcelo Álvarez ile 9 Ocak’ta CSO ADA Ankara’da ve 11 Ocak’ta Güçlü PSM İstanbul’da gerçekleşecek muhteşem konserlerle geniş kitlelere ulaşmaya devam ediyor. Haydiko (Hayvanları, Doğayı, İnsanları Koruma ve Sahiplendirme) Derneği’ne bağışlanacak gelir, Biletix’te satışta.

Limak Holding, farklı segmentlerde 12 ülkeye yayılan ekonomik faaliyetlerinin yanı sıra Limak Vakfı ile sosyal sorumluluk projeleri yürütmeye devam ediyor.

Vakıf tarafından 2017 yılında sanata destek amacıyla kurulan Limak Filarmoni Orkestrası, çoksesli müziği geniş kitlelerle buluşturma hedefini bu yeni yılda da uzun süre kaybolmayacak iki konseriyle sürdürüyor.

Yıllardır ülkemizi uluslararası arenada başarıyla temsil eden tenor Murat Karahan ile günümüz operasının en etkili ve aranan tenorları Rame Lahaj ve Marcelo Álvarez’in birlikte sahne alacağı iki konser müzikseverleri bekliyor.

Operanın en değerli klasiklerinin yanı sıra ülkelerinin klasik müziklerinden de sürprizlerle anılacak bu çok özel konserler, 9 Ocak’ta Ankara CSO Ada’da, 11 Ocak’ta İstanbul Güçlü PSM’de sanatseverlerle buluşacak.

Konserlerden elde edilecek gelirin bir kısmı Haydiko (Hayvanları, Doğayı, İnsanları Koruma ve Yaşatma) Derneği’ne bağışlanacak. Konser biletleri Biletix’te.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu