Haber

Kocasinan ‘kentsel dönüşüm’de iddialı!

Esmanur GÜLBAHAR – M. Taha Çelikbaş – Herkes Duysun / KAYSERİ (IGFA) – “Türkiye’nin yenilikçi medyası” sloganıyla yola çıkan Herkes Duyuyor, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ı ziyaret etti. Muhabir Herkes Duyuyor’un sorularını yanıtlayan Lider Çolakbaydar, belediyenin projeleri hakkında bilgi verirken bir yandan da kentsel dönüşümle ilgili tezlerinin olduğunu söyledi.

“KENTSEL DÖNÜŞÜMDE TÜRKİYE’NİN BİR NUMARASIYIZ”

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, hedeflerinin yeni kentsel dönüşüm projelerine başlamak olduğunu belirterek, kentte yapısal olmayan yapıların olduğu alanlar ve yenilenmeye ihtiyaç duyan alanlarda dönüşüm kapsamında çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Lider Çolakbayrakdar, “Kentsel dönüşüm yasasının çıkması ve bu yasanın getirdiği avantajlarla birlikte özellikle Kocasinan bölgesinde çalışmalar hızlandı” dedi Lider Çolakbayrakdar. “Biz iddialıyız. Kentsel dönüşümde bizim ölçeğimizde ikinci bir belediye yok. Vatandaş bunu takdir edince elbette gülümsüyoruz. Birçok proje alanında taahhütlerimizin sonuna geldik. Her şeyin sonuna geldik. Yapacağımızın sözünü verdik. Hedefimiz yeni kentsel dönüşüm alanlarını da dahil etmek” dedi.

“KOCASİNAN HALKINA DOSTLUK PAZAR VE DOST MAĞAZASI”

Önder Çolakbayrakdar, ihtiyaç sahibi ailelere market kartı verdiklerini ve bu vatandaşların Dost Eli mağazalarından alışveriş yapabileceklerine dikkat çekerek, gelir düzeyi belli olan insanlara devletin ve sivil toplumun dayanaklarının olduğunu hatırlattı.

Önder Çolakbayrakdar, “Belediye olarak kurduğumuz bir sistemimiz var” diyerek, “İhtiyaç sahibi tüm ailelerimizi tespit ediyoruz. Sık sık gidip hatıralarını soruyoruz, durumlarında bir değişiklik olup olmadığına bakıyoruz” dedi. .Biz onlara maddi veya manevi bir temel veriyoruz.Aileleri gruplara ayırıyoruz.Bir yandan Dost Eli dediğimiz bir dost mağazamız ve Dost marketimiz var.Vatandaşlara kart veriyoruz, bu kartla alışveriş yapıyorlar. . Giyim ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Dost pazarı ise yeni açıldı. Orada da günlük yaşam için gerekli her şey var. Glüten duyarlılığı olan vatandaşlarımıza gıda kolisi sık sık geliyor. “Yardım ediyoruz.” dışarı. 65 yaş üstü ve yalnız yaşayan büyüklerimize her gün sıcak yemek ulaştırıyoruz. İşin en güzel yanı bunları yapabilen bir ekiptir.” dedi.

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NİN SOSYAL FAALİYETLERİ NELERDİR?

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, eski ve yeni nesil arasında köprü olacağına inandıkları sokak oyunları projesi yaptıklarına dikkat çekerek, “Kocasinan’da sosyal aktivite olarak sokak oyunları var. Çocukluğumuzdaki sokak oyunlarıyla çocuklarımız arasındaki uçurumu kapatan bir projeydi. Yamula Barajı çevresinde yaptığımız faaliyetler var. Su sporları, olta balıkçılığı gibi aktiviteler bulunmaktadır. Birkaç köyümüzde düzenlediğimiz şenlikler var. Gençlik kulübümüzde gençlere yönelik tiyatro grubu ve çocuk kulübü bulunmaktadır.” söz konusu.

KOCASİNAN’A YENİ KEDİ KASASI GELİYOR

Lider Çolakbayrakdar, basında büyük ilgi gören ‘Kedi kasabası projesi’ ilk hayata geçirildiğinde yansımalarıyla karşılaştıklarını belirterek, “Bu projenin nasıl olacağını merak ediyorduk. Kediler için özel bir alan hazırladık. Hazırlık aşamasında o bölgede yaşayan halkın kaygıları vardı. Açıldığı günden itibaren geldiğimiz noktada ‘Bölgemizde yeni kedi kasabaları açılacak mı?’ talepler geliyor. Yoğun talebi karşılayabilmek adına kedi kasabasına giriş için önceden randevu almanız gerekmektedir. Müthiş bir takdir var. Gençlerin ve çocukların büyük ilgisini çekiyor. Yenisini yapmak da bizim için kaçınılmazdı. Buradan yeni kedi montunun yapılacağı söylentisini verelim.” dedi.

seydisehir-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu