Haber

İçişleri Bakanı Yerlikaya: Devlet ve milletle el ele vererek zorlukların üstesinden geleceğiz

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, son dönemde yaşanan sel ve orman yangınlarıyla ilgili sıkıntıları devletin ve milletin aşacağını söyledi.

Selden etkilenen bölgelerde yaptığı incelemelerin ardından Karabük Valiliği’nde düzenlediği basın toplantısında konuşan Yerlikaya, Hatay, Mersin ve Çanakkale’de çıkan yangınların söndürülmesi için ilgili tüm kurum ve kuruluşların titizlikle çalıştığını belirtti.

Bakan Yerlikaya, son günlerde birçok ilde meydana gelen sellere de değinerek, vatandaşların sağanak yağış öncesi uyarılara duyarlılığından ve kurumların hazırlığından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Karabük’te metrekareye 150-200 kilogram yağış alan bölgelerin bulunduğunu belirten Yerlikaya, selden en çok etkilenen bölgelerin Yenice ve Eskipazar ilçeleri olduğunu söyledi.

Bakan Yerlikaya, Valilik öncülüğünde vatandaşların konut, iş yeri ve tarım alanlarındaki hasar tespit çalışmalarının tamamlandığını, ilgili takviye ödemelerinin yakında yapılacağını bildirdi.

Yağışların köy yollarında getirdiği tüm olumsuzlukların İl Özel İdaresi kapsamında giderildiğini anlatan Yerlikaya, “Karabük’te elektrik, haberleşme, yol ve içme suyu ile ilgili çok şükür herhangi bir olumsuzluk yok. Bunlar teslim ediliyor. vatandaşlarımıza.” söz konusu.

Bakan Yerlikaya, köprüler, menfezler, yol onarımları ve yol sanat yapılarıyla ilgili “ödevleri olduğuna” işaret ederek, yerel yönetimler ve vatandaşlarla istişare halinde hazırlıkların devam ettiğini vurguladı.

Bakanlık olarak gerekli zemini sağlayacaklarını belirten Yerlikaya, çalışmaların 4-5 ay içerisinde tamamlanacağını kaydetti.

Bakan Yerlikaya, Şeker Kanyonu’nun mutlaka görülmesi gereken doğal güzelliklerden biri olduğunu belirterek, kanyondaki hasarın giderilmesi için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile görüştüğünü ve gerekli çalışmaların hızla yapılacağını söyledi.

Hiçbir afetin yaşanmaması temennisinde bulunan Yerlikaya, “Böyle imtihan edildiğimiz günler oluyor. Bizim yaptığımız sabır ama ortak akılla, birbirimize, devlete, millete güç katarak, el ele vererek, bu birliği her zaman göstereceğiz ve zorlukların üstesinden geleceğiz kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

(Bitti)

haberniksar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu