Yaşam

Hollandalı ressam Rembrandt’ın 200 yıllık tablosu bulundu

17. yüzyıl ressamı Rembrandt’ın tabloları satışta. Dünyaca ünlü müzayede evi Christie’s tarafından gün yüzüne çıkarılan eserler, bir ailenin özel koleksiyonunda yer alıyordu.

Willemsz van der Pluym ve Jaapgen Carels çiftinin portrelerinin yer aldığı tabloların tarihi 1635 yılına dayanıyor. Tablolarda yer alan kişilerin sanatçı ile aile bağları olduğu belirtildi.

Alıcısını bekleyecek

Eserlerin 6 Temmuz’da Christie’s tarafından düzenlenecek bir müzayedede satılması planlanıyor. Eserler Amsterdam ve New York’a götürülecek ve daha sonra satış için Londra’ya getirilecek. Tabloların 13 milyon sterline alıcı bulması bekleniyor.

Rembrandt, 17. yüzyıla damgasını vurmuş, Avrupa ve Hollanda sanat tarihinin en değerli isimlerinden biri olarak kabul edilen bir sanatçıdır. Barok döneme ait eserleri bulunan Rembrandt’ın eserleri birçok farklı ülkede sergilenmektedir.

Resimdeki aile bağının sırrı

İki farklı kişinin portreleri olan bu resimlerin, sanatçıyla aile bağları olan kişiler olduğu ortaya çıktı. Resimdeki iki kişinin karı koca olduğu belirtiliyor. Rembrandt’ın en küçük eserleri olarak tarihe geçen bu iki farklı tablo önce Hollanda’ya sonra New York’a götürülür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu