Haber

Hasketbol GSK, bir günde iki hazırlık maçı oynadı

Kayseri Büyük Erkekler Basketbol Ligi’nde gayret edecek olan Hasketbol Gençlik ve Spor Kulübü, üst üste oynadığı 2 hazırlık maçından da galip ayrılarak dönem hazırlıklarına orta vermeden devam etti.

İlk evvel Academia Spor Kulübü ile karşılaşan Hasketbol GSK bu maçtan galip ayrıldıktan sonra, alanında İncesu Gençlik Spor Kulübü Büyük Erkek Ekibini konuk etti. Bu maçta da rahat bir galibiyet alan takım, döneme hazır olduğu sinyallerini verdi.

Hasketbol GSK Antrenör Oyuncusu Hasan Aksoyak, dönem öncesinde oynadıkları hazırlık maçı sayısının dörde yükseldiğini söyledi. Aksoyak, “Daha evvel Sami Yangın Spor Kulübü ve Kayseri Barosu Erkek Basketbol kadrosu ile 2 hazırlık maçı yapmıştık. Dün akşam da 2 farklı kadromuz bizden hazırlık maçı talebinde bulundular. Bizde 2 grubu birden konuk ederek hazırlık maçı yaptık. İki maçta bizim açımızdan rahat geçti. Bu dönem takımımızda önemli değişimler oldu. Hakikaten genç dinamik çok koşan pes etmeyen basketbolu seven bir gruba sahibiz. Grubumuzun neredeyse tamamı Erciyes Üniversitesi Erkek Basketbol kadrosunda da oynuyor. Bu yüzden Büyük Erkekler ligi Üniversitelerarası Basketbol 1. lig karşılaşmaları öncesi bizim için hakikaten hoş bir hazırlık ve deneyim olacak. Ağır geçen Bu hazırlık maçları sayesinde de lige en yeterli formda hazırlanmış oluyoruz. Çok kısa bir mühlet içerisinde başlayacak olan Büyük Erkekler Ligi’ne katılan tüm grup antrenör ve atletlere muvaffakiyetler diliyorum” dedi. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu