Haber

Gelecek yıl Umman’dan Rize-Artvin Havalimanı’na uçuş yapılacak

Rize-Artvin Havalimanı’nın 2023 yılında Umman’dan haftada iki sefer gerçekleştireceği bildirildi.

Rize Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, 14 Mayıs’ta hizmete giren Rize-Artvin Havalimanı’nın açıldığı günden bu yana yoğun ilgi gördüğü belirtildi.

Bölgede değerli bir boşluğu dolduran, şantiyesi, tekniği ve mimarisiyle öne çıkan havalimanının her alanda katkı sağladığının altı çizilen açıklamada, “Yabancı bir havayolu şirketinin ilk düzenli dış hat uçuş talebi SalamAir tarafından yapıldı. Umman ülkesine ait olan şirketi ziyaretleri sırasında Vali Kemal Ceber, Belediye Başkanı Rahmi Metin ve turizm sektöründen girişimcilerle görüşmüş ve devam eden bu süreç ilk düzenli dış hat uçuş talebinin gerçekleşmesi ile sonuçlanmıştır.” söylendi.

Havalimanının açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in yaptığı hatırlatılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yıllık 3 milyon yolcu kapasitesiyle denizi doldurarak inşa edilen Türkiye’nin ikinci havalimanı olan Rize’ye özgü mimarisiyle dikkat çeken havalimanımız, SalamAir Havayolu Şirketi tarafından orta 1 Temmuz-5 Eylül 2023 tarihlerinde Umman’ın başkenti Maskat’tan bir hafta içinde gerçekleştirilecek 2 günlük seferler olacak. havalimanımızın ilk yılı.”

Açıklamada çok kısa sürede gerçekleşen bu gelişmenin artan talepler doğrultusunda çalışmaların devam ettiği vurgulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu