Haber

Gaziantep’te suya bir indirim daha! Toplamda yüzde 37’ye ulaştı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Meclis Kasım Dönemi Toplantısı Birinci Toplantısı Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin başkanlığında toplanan kurultayda toplam 49 madde görüşüldü.

TOPLAMDA YÜZDE 37 İNDİRİM YAPILDI

Meclis gündemi toplantısının ardından GASKİ Genel Kurulu 2. Olağan Toplantısı’nın Birinci Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının ana konusu içme suyundaki indirimdi. Bu kapsamda daha önce yüzde 27’lik indirim yapılan suda yüzde 10’luk indirimin daha yapılacağı açıklandı.

DÜZTEPE’YE GENÇLİK MERKEZİ İNŞA EDİLECEK

Toplantıda Büyükşehir Belediyesi ve 6 Şubat Dayanışma Derneği işbirliğiyle Düztepe’de yapılması planlanan gençlik merkezi meclis üyelerinin oylarıyla belirlendi. Şubat 2024’te faaliyete geçmesi hedeflenen gençlik merkezi, öğrencilere birçok farklı branşta eğitim ve öğrenim olanağı sağlayacak.

Başkan Fatma Şahin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, gençlik merkezinin yapımına maddi destek sağlayan yurt dışından pek çok gönüllünün de ortak olduğunu belirterek, “Bu süreç başlatıldığında 6 Şubat Dayanışma Derneği’nden talepte bulunuldu. Gençlik merkezinin ismiyle ilgili olarak bize, “Bu bağlamda merkezin ismini 6 Şubat olarak koymaya karar verdik” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu