Haber

Erdoğan’dan ‘eve dönüş’ paylaşımı

ANKARA (İGFA) –Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise aksine sosyal medya hesabından beyin göçü ile ilgili paylaşımlarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin Yüzyılı” hashtag’iyle yaptığı paylaşımda, “2018 yılında hayata geçirdiğimiz Eve Dönüş Projeleri kapsamında yurt dışında görev yapan 6 bin bilim insanını milletimize ve vatanımıza kazandırdık. Geriye döndürmeye devam edeceğiz. beyin göçü. Çünkü Türkiye artık gidenlerin geldiği bir ülke.” sözlerini verdi.

Paylaşımda, ilköğrenimini Muş’ta tamamlayan ve yıllar sonra İngiltere’de öğretmenliğe başlayan bir bilim insanının yurda dönüş hikayesini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yazdığı bir mektupla anlatan görüntüsü de yer aldı.

Videoda, “Bu ülke birçok cevherini imkansızlıklar yüzünden kaybetti. Artık buna bir son vermenin ve yarım kalan hayallerimizi gerçekleştirmenin zamanı geldi. 2018 yılında hayata geçirdiğimiz Eve Dönüş Projeleri kapsamında 6.000 kişiyi geri kazandırdık. Ulusumuza yabancı ülkelerde çalışan bilim insanları, bilime ve araştırmaya yapılan yatırımlar sayesinde Türkiye artık gidenlerin geldiği bir ülke.” terimler kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu