Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Babacan ve Davutoğlu’na sert sözler: Ağırlıklarını biliyordum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın yapılacak 2. Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi değerli açıklamalarda bulundu. Erdoğan A Haberlerve ATV’ye, eski yol arkadaşları ve şimdiki muhalefet liderleri Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu da yüklendi.

“GRAMLARI BİLİYORUM”

Konuşmasına sert sözlerle başlayan Erdoğan, “Bunlar başbakansa biz başbakanlığı verdik. Bakanlıksa bakanlık… Ama insanoğlu doymuyor. Görevi bize verilen kişi. başbakanlık ayrıldıktan sonra veda konuşması yaptı mezara kadar beraberiz pazar günü değil dedi diğeri istifasını getirdiğinde yanımdaki arkadaşların beceriksiz olduğunu söyledi halk ne kadar iyi diye sorunca seninleydi, bana cevap veremediler, ağırlıklarını biliyordum.” söz konusu.

“TÜMÜNÜ TOPLARSANIZ FARK ETMEZ 1”

Erdoğan açıklamalarına şöyle devam etti: “Kılıçdaroğlu’nun koltuğu alması gerekiyor. Hepsini toplarsanız 1 yapmıyor. Kılıçdaroğlu’nun derdi ne yaparsa yapsın Cumhurbaşkanlığı koltuğunu kapmak. İlk turda durumu gördük. İYİ Parti, karşı tarafta HDP. Bu iki parti hakim.” Diğerleri 1 puan bile toplayamıyor. Kılıçdaroğlu öyle bir muhasebeci ki onlara 40 vekil verdi. Bize karşı olan koalisyon yalnız değil. Dışarıda da hayırseverler var.

“BİZİM ONLARA ÇOK İHTİYACIMIZ YOK”

Biz bağımsız güçlü bir Türkiye kurmaya çalışırken, onlar bölünmüş bir Türkiye istiyor. Pazar günü seçime geldiğimizde hesapları tutulmayacak. Paramparça olacaklar, duman olacaklar. Bunların bir kısmı veya tamamı emekli olacak. Uluslararası platformdaki ağırlıkları nedir? Onun ağırlığı nedir? Baktığın zaman bunu göremezsin. Dünya liderleri bana yoğun bir şekilde ‘Önce ben geleceğim, törene geleceğim’ diye sesleniyor. Tüm kamuoyu yoklamalarını da takip ediyorlar. Pazar günü görelim diyoruz, sizi arayacağız. Bu konuda hızlı bir şekilde bazı şeylerden bahsetmek yanlış olur. Partiden ayrılıp bize katılmak isteyenlere kapılarımızı kapatmadık. Ama suçlular farklıdır. Bu bizim tabanımızı da üzüyor. Sabırlı olmak öder. Onlara da çok ihtiyacımız yok.”

madenajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu