Ekonomi

Çinli finans devinden kritik karar: Spot Bitcoin ETF rüzgarı Asya’da da esmeye başladı

Investing.com – Çin merkezli en büyük varlık yönetimi şirketlerinden biri olan Harvest Fund Management’ın Hong Kong yan kuruluşu, BitcoinETF’ye başvurdu.

Tencent News’e göre, spot ETF ihracına başvuran Harvest Fund Management, Hong Kong düzenleyicisinin Çin Yeni Yılı tatilinin ardından Şubat ayında ETF onayı vermesini bekliyor. Ayrıca gündemdeki son gelişmeler arasında Hong Kong’daki en az 10 fon yönetimi şirketinin spot kripto ETF’lerine başvurmaya hazırlandığı yer alıyor.

Harvest, özerk bölgede onay alan ilk şirket olmak istiyor

Aylardır kripto piyasasının gündemini meşgul eden Spot Bitcoin ETF’leri, nihayet 11 Ocak’ta ABD’de onaylandıktan sonra küresel piyasalarda büyük ses getirdi. Avrupalı ​​yatırımcılar ise ABD pazarında sunulan ETF fonlarına yoğun talep gösterdi. Son haftalarda işlem fiyatlarında yaşanan düşüş, son dönemdeki gelişmeler Asya pazarındaki şirketlerin de bu alternatif yatırım fonuna büyük ilgi gösterdiğini yansıtıyor.

  • Finans dünyasında gerçek bir değişim için InvestingPro ile tanışın! Borsa bilgilerinden uygun fiyatlara, sağlık durumu analizlerinden profesyonel grafiklere kadar her şey başarıya giden yolda size rehberlik etmek için burada. Özel indirim kuponlarımızla seçtiğiniz planda %60’a varan avantajlardan yararlanabilirsiniz. 2 yıllık abonelik için INVTROZEL2 koduyla 31 Ocak’a kadar bu fırsattan yararlanın. Çünkü mükemmel yatırım mükemmel araçlarla başlar. KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ.

Ancak Asya Bölgesi’nde Hong Kong uzun süredir proaktif bir yaklaşım benimseyerek dijital varlık piyasasında önemli bir merkez olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bunun en önemli örneği Çin merkezli büyük bir varlık yönetimi şirketinin, Hong Kong’daki kripto para ticaret hacmini önemli ölçüde etkileyecek bir uygulama yapmış olmasıdır.

Spot Bitcoin ETF’ye olan küresel ilginin artması, bu yatırım ürünlerinin ABD’de ilk iki haftada elde ettiği başarılı sonuçlara bağlanıyor. BlackRock, GBTC hariç geçen haftaki süreçlerle karşılaştırıldığında Spot ETF ürününde yer alıyor. 2 milyar dolar fon topladıilk şirket olma Siyah KayaRachel Aguirre, iShares İş Müdürü, IBITİlk iki haftada süreçlerinin şirket beklentilerini aştığını söyledi.

Çinli finans devinin Asya’da spot ETF işlemlerine başlaması, pazarın küresel anlamda genişlemesi açısından önemli bir adım olarak değerlendirilse de, bu gelişme, kripto para birimlerinin klasik finans piyasasına daha fazla entegrasyonu açısından da önemli bir aşama olarak değerlendirilebilir.

InvestingPro ile Kârlı Yatırımın Keyfini Çıkarın!

Yatırımlarınıza değer katmanın en akıllı yolu InvestingPro’dan geçiyor! Borsa bilgilerinden uygun fiyatlara, sağlık koşullarından profesyonel çizelgelere kadar her şey burada. Artık seçtiğiniz planda %60’a varan indirimden yararlanabilirsiniz. INVTROZEL1A koduyla 31 Ocak’a kadar yıllık abonelikte indirimlerden yararlanın. KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu