Haber

Bursa’daki tarihi Balibey’e konfor geldi

BURSA (İGFA) –Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri kararlı adımlarla hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, ulaşımdan çevreye, altyapıdan tarihi kültürel mirasa kadar ilçelerdeki yaşam kalitesini en üst düzeye çıkarıyor.

Yenişehir ilçesine değer katacak bir proje daha ilçe merkezindeki tarihi Balibey Çarşısı’nda hayata geçirildi. Bursa’daki tarihi çarşılarda yapılan estetik çatı kaplamasının benzerini Yenişehir’in tarihi çarşısını oluşturan Ulucami Mahallesi’ndeki Ahmet Efendi, Arasta ve Kasaplar caddeleri ile İstiklal Caddesi’nde uygulandı.

Çalışma ile toplam 1500 metrekarelik alan çelik konstrüksiyon taşıyıcılar üzeri estetik çatı ile kaplandı. İlçenin tarihi çarşısına değer katan proje sayesinde hem esnaf hem de ilçe sakinleri yaz kış konforlu bir ortamda alışveriş yapma imkanı buldu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın ve MHP Bursa İl Başkanı Muhammet Tekin ile birlikte çalışmaların tamamlandığı Balibey Çarşısı’nı gezdi. Hem çarşı esnafı hem de vatandaşlarla sohbet eden ve uygulamadan doğan memnuniyeti dinleyen Önder Aktaş, göreve geldikleri günden bu yana sanat siyaseti için var güçleriyle çalıştıklarını vurguladı.

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın da tarihi belediye binasının yanındaki alanda yapılan çalışmaların tamamen Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütüldüğünü hatırlatarak, Önder Aktaş ve ekibine teşekkür etti. Vatandaşların ve esnafın memnuniyetine de tanık olduklarını dile getiren Aydın, “Bazıları konuşur, Cumhur İttifakı konuşur. Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. İnşallah bu yatırımlar devam edecek” dedi.

Özellikle kış aylarında ve yağışlarda büyük sıkıntı yaşadıklarını belirten bölge esnafı, tarihi çarşıyı konforlu hale getiren çalışmalarından dolayı Lider Aktaş’a da teşekkür etti.

atakum-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu