Haber

‘Bildiğimiz kanseri bitirdik’ diyen ABD Başkanı Amerikalıları şaşırttı

ABD Başkanı Joe Biden Salı günü Beyaz Saray’da düzenlenen bir etkinlikte sigorta şirketlerinin ruh sağlığı kapsamını genişletmeyi teşvik etmek için şaşırtıcı bir iddiada bulundu ve yönetiminin “bildiğimiz şekliyle kanseri bitirdiğini” söyledi.

Lider, East Room’da yaptığı konuşmada, Amerikalıların yardıma ihtiyaç duyduklarında hissettikleri utancı sona erdirmeyi ve akıl sağlığı konusunda yardım isteyenler için araçlar sağlamayı hedeflediğini açıkça belirtti.

80 yaşındaki Biden, Amerikan toplumunun kırık bir kol ile zihinsel bir buhranı farklı şekilde ele almasına şaşırdı ve onun zihninde ikisi arasında “hiçbir fark” olmadığını söyledi.

Biden, ruh sağlığı savunucularından oluşan bir odaya hitap ederken, “Ülkemizde ruh sağlığı sigortası kapsamını iyileştirmeye çalışıyoruz.” dedi.

“Arkadaşlar, kolumu kırmakla sinir krizi geçirmek arasında ne fark var bilmiyorum” dedi. “Sağlık – aralarında hiçbir ayrım yoktur.

“Artık tüm Amerikalılar için gerçek ruh sağlığı eşitliği vaadimizi yerine getirmeliyiz” diye ekledi.

Ayrıca Biden, kanseri bitirmek için araştırma ve tedavilere öncülük ettiğini söyledi.

Başkan sık sık amacının “bildiğimiz şekliyle kanseri bitirmek” olduğunu söyledi. Rahmetli oğlu Beau Biden, 2015 yılında beyin kanserinden öldü.

“Bana her zaman sorulan şey, Amerikalıların neden bir süredir harika şeyler yapma konusundaki güvenlerini kaybettikleri. “Eğer bir şey yapabilseydin, Joe, ne yapardın?” diye sordu.

“Kanseri tedavi ederdim” diye devam etti.

“Neden kanser?” Ona baktılar.

Resmi Beyaz Saray metni, başkanın “bildiğimiz şekliyle kanseri bitirebiliriz” dediğini iddia ediyor.

Biden Salı günü yaptığı açıklamada, yönetiminin sigorta şirketlerinin ruh sağlığı hizmetleri kapsamını artırmasına olanak tanıyan yeni düzenlemelerle ilerlediğini duyurdu.

Bu düzenlemeler, sigorta şirketlerinin müşterilerinin tıbbi ve zihinsel sağlık yardımlarına eşit erişime sahip olup olmadığını incelemelerini gerektirecektir.

Biden, fiziksel ve zihinsel sağlığa eşit davranılması gerektiğini söyledi. Kırık bir kemik, depresyon için bakıma muhtaç bir kişiyle bire bir ciddiye alınmalı ve bir o kadar sigorta kapsamına sahip olmalıdır.

haber-diyadin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu