Haber

Beyoğlu Belediyesi Gençlik Şenliği

Beyoğlu Belediyesi ‘Gençlik Şenliği’ düzenledi

İSTANBUL – Beyoğlu Belediyesi 19 Mayıs Gençlik ve Spor Ramazan Bayramı’nın 104. Yıldönümü kapsamında “Gençlik Şenliği” düzenledi. Festival, Hasköy Kültür Sanat ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleşti.

Sanatçı Ali Kınık’ın da konser verdiği festivale Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ve AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Büşra Paker de katıldı. Akşam saat 19.00’da başlayan şenlikte vatandaşlar konsere gösterilen ilgiyle alanı doldururken, gösteri merkezi önüne getirilen Togg otomobile yoğun ilgi gösterdiği görüldü. Beyoğlu halkı, konserde çalınan türkülere ve türkülere telefon ışıkları ve Türk bayrakları eşliğinde eşlik etti.

Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, konser öncesi yaptığı açıklamada, önce gençlerin Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı, ardından 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tip Cumhurbaşkanlığı seçimine değinerek, “Sandık, bayrak sizin elinizde, vatan sizin elinizde, devlet sizin elinizde. bu ülkenin istikbali ve istikbali size emanet, Recep Tayyip Erdoğan size emanet.”

Daha sonra söz alan ve Gençlik Bayramı’nı kutlayan Ak Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Büşra Paker, “Türkiye Asrına gençlerle gidiyoruz. Biz gençlere umut bağladık” dedi. söz konusu.

Festivalde konser veren sanatçı Ali Kınık, seçimlerde Cumhur İttifakı’nı desteklediğini anlatarak, “Dünya görüşünde Türk milliyetçisi ve muhafazakar biri olarak Millet İttifakı’na oy vereceğim dersem ne olur? HDP’yle PKK’yla ne işiniz var, FETÖ’yle, LGBT’yi destekleyenlerle ne işiniz var, ne yaptığınızı sanıyorsunuz değil mi?” sözlerini kullandı.

Belediye Başkanı, sanatçı Ali Kınık’a çiçek takdim ederken, festival Ali Kınık’ın söylediği türkülerle devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu