Haber

6’lı görüşme bitti mi? 6’lı görüşme ne zaman bitecek?

6’lı görüşme bitti mi? Deprem gündemiyle 18 Şubat’ta yapılan toplantıya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DEVA Parti Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu katıldı. ardından bu kez Saadet Partisi Genel Merkezi’nde bir araya geldiler. Peki, 6’lı masa toplantısı bitti mi? 6’lı görüşme ne zaman bitecek? detay…

6’LI MASA TOPLANTISI BİTTİ Mİ?

6 masa toplantısı henüz bitmedi. Bittiğinde haberimizde yer alacaktır.

İlk fotoğraf kareleri, cumhurbaşkanı adayının kim olacağını belirlemek için bir araya gelen 6 Masa Başkanı toplantısından geldi. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen mitingde Necmettin Erbakan’ın duvardaki fotoğrafı dikkat çekti.

FOTOĞRAFTAKİ ÇEKİCİ DETAY

Liderler toplantısından ilk fotoğraflar da sosyal medyada paylaşıldı. 6 başkanın çok önemli göründüğü bir meydanda en dikkat çeken detay ise duvardaki fotoğraf oldu. Büyük bir çerçeve içinde duvara asılan fotoğrafta Saadet Partisi eski Genel Başkanı Necmettin Erbakan’ın da hazır bulunduğu görüldü. Fotoğrafın, Müslüman ülkeler arasındaki iş birliğini artırmak amacıyla Erbakan’ın liderliğinde 1997 yılında kurulan Gelişmekte Olan Sekiz Ülke (D-8) Ekonomi Örgütü’nün bir toplantısından olduğu öğrenildi.

CUMHURBAŞKANI ADAYLARI BELİRLENECEK

Tüm gözlerin çevrildiği toplantıda Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi bekleniyor. Görüşmenin ardından açıklama bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu