Haber

’50 Milyar TL’ Bağış Yaptığını Söyleyen Yeni Çamoluk Otomotiv’in Sahibi Konuştu

Deprem bölgelerine yardım amacıyla düzenlenen ve birçok televizyon kanalının ortaklaşa duyurduğu ‘Türkiye Tek Yürek’in ortak yayınına katılan galerici Hamit Duras’ın ’50 Milyar Dolar’ bağışta bulunduğunu söylemesi gündem oldu. TL’, eski para birimine atıfta bulunuyor. Duras, konuya açıklık getirmek için “Heyecanla eski paraya göre 50 milyar TL dedim” dedi.

‘Sosyal medyadayız’

İstanbul’un Bağcılar ilçesinde galericilik yapan Yeni Çamoluk Otomotiv’in sahibi Hamit Duras’ın birçok TV kanalının duyurduğu ‘Türkiye Tek Yürek’ ortak yayınına katılarak ’50 milyar TL’ bağışta bulunduğu haberi, eski paraya atıfta bulunarak sosyal medyada gündem oldu.

‘Reklam vermek istemiyoruz’

Profesör Doktor. Mustafa Karataş’ın telefonla gelen bağışı kendisine bildirdiği anlar sosyal medyada tartışma konusu oldu. Stüdyoda Karataş tarafından ‘Benim için çok önemli kapı komşum olacak Yeni Çamoluk Otomotiv’in sahibi 50 milyar TL bağışladı’Yaptığı açıklamalarla bağışta bulunan Yeni Çamoluk Otomotiv’in sahibi Hamit Duras, bir yanlış anlaşılma olduğunu belirterek yaşananları anlattı.

Duras, ’ Eski paraya göre 50 milyarlık bir ölçü dedim. Biz düzeltemeden Mustafa Karataş o şevkle aktardı. Sonra sosyal medyaya girdik. Kendimizi tanıtma gibi bir hırsımız hiç olmadı. Allah rızası için yaptık. Bazıları sosyal medyaya reklam verdiğimizi duygusal olarak yaptığımızı söylüyor. Biz normal bir aileyiz, bu içten geldi.söz konusu.

’50 milyar TL bağış yapalım’

Dükkanda çalışan Hamit Duras ve oğlu Hüseyin Duras, yaşananların ardından telefonlarının hiç susmadığını belirtti. Kimi arayıp tebrik ediyor, kimi tepki gösteriyor. Yine bağışım 50 bin TL. Keşke 50 milyar TL bağış yapsaydık. 9 yaşında Elif adında bir torunum var, beni çok etkiledi. Annesi bir hırka ördü ve kendisi de bir atkı ördü. Annesine ‘Bir ip daha al, tekrar öreyim, depremzedelere göndereyim’ dedi. Göndermek istediğini babasına ve kumbarasına verdi, bu beni çok duygulandırdı, bağışladım. ‘Bunu bir çocuk yapıyorsa biz neden yapmayalım’ dedim.söz konusu.

Duras’ın açıklamaları için ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu